Links ::  | DEV web management system | Katalóg | Webhosting | Recepty
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | BoardNeprihlásený užívateľ  //Sobota, 23. Júna 2018 
Navigation
Index
Top 10 autorov
Top 20 článkov
Hľadať
Galéria

Zones
Asp.(NET)
C/C++
Flash
Grafika+Design
Hardware
Hry
Html/Css/Xml
Java
Linux
Networks
Operačný systém
Pascal/Delphi
PHP
Security
Software
SQL
Visual Basic
Wap/Wml
Windows
Zóna iné

Links
Script index Interval.cz Pc.sk Regedit.sk TipyaTriky.sk Builder.cz Asp.cz Živě.sk Zoznam.sk Code.box.sk Root.cz Quant&Financial

Odkazy

Sessions
Stránky Developer.sk si práve číta 517 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

kuk

    Pixel32 Tutorial III. - Západ slnka

Pre dnešný tutorial som našiel inšpiráciu v profesionálnej fotografii Petra Ježka, ale keďže realita príp. naša fotografia nevyzerá vždy tak ako by sme chceli, poďme si ukázať jednu peknú úpravu, tentokrát to bude západ slnka.


Takto vyzerala pred úpravou originálna fotografia, vy môžete samozrejme použiť akúkoľvek čiernobielu fotografiu, ktorú máte poruke.

Ako prvý krok si vytvoríme novú vrstvu, ktorú vyplníme kruhovým prechodom. Zvoľte kontrastné a sýte farby aby vaša fotografia nevyzerala príliš fádne. Môžete použiť jeden z hotových prechodov v programe alebo si jednoducho vytvoriť nový tak aby vám vyhovoval čo najviac.

Nastavíme typ novej vrstvy na Color, tak aby modifikovala farbu našej fotografie. Nezľaknite sa ak teraz vaša fotografia nevyzerá veľmi dobre, presne to isté sa stalo aj mne pri písaní tohoto tutorialu. Neskôr si ukážeme ako sa dajú ešte farby upraviť tak aby výsledok vyzeral naozaj ako západ slnka.

Vrstvy spojíme do jednej pomocou funkcie Flatten layers v menu Layer a pridáme efekt Super Nova z menu Effects/Render s polomerom okolo 160 bodov (v tomto prípade), ktorým sa pokúsime nasimulovať odlesk objektívu pri fotení. Je na vás kam ho umiestnite.

Teraz môžeme spokojne upravovať farby, ale pozor keďže sme vrstvy spojili do jednej, bude sa modifikovať celý obrázok vrátane odlesku objektívu. Aby som dosiahol farbu, ktorá by najviac pripomínala západ slnka použil som funkciu Variations z menu Image/Adjust. V tomto prípade som pridal dvakrát žltú farbu, raz fialovú a raz som obrázok zosvetlil. Dúfam, že s touto funkciou nebude mať nikto väčší problém. Po aplikovaní tohoto efektu ma zaujala iba pravá časť fotografie a tak som ju označil a vyrezal funkciou z menu Image/Crop.

Text, ktorý sa nachádza na výslednom obrázku som pridal nasledovným spôsobom: Vytvoríme si textovú vrstvu s akýmkoľvek nadpisom a akoukoľvek farbou, pomocou funkcie Load from alpha channel z menu Selection si vytvoríme výber totožný s tvarmi textu. Výber odznačíme a vrstvu s textom vyplníme bielou farbou pomocou funkcie Fill z menu Edit. Použijeme funkciu Reselect aby sme sa dostali naspäť k výberu, prevrátime ho funkciou Invert a uložíme späť do vrstvy funkciou Save to alpha channel. Okolie textu vygumuje neostrým štetcom a pridáme tieň s použitím efektu 2D Shadow z menu Effects/Render. Na záver aby nevyzeral text príliš umelo, môžeme pridať tzv. Live Effect z menu Layer/Live effects/Color noise. A ešte jeden tip na záver, všetky funkcie týkajúce sa výberu nájdete aj v menu do ktorého sa dostaneme kliknutím pravého tlačidla myši kdekoľvek v obrázku.

Teším sa na všetky komentáre a profesionálnu kritiku :-)

s pozdravom, Pavel Kanzelsberger (pixel32@box.sk)


Autor : Developer, čítané 9454x, komentárov: 0
Hodnotenie :    |  Sobota, 5. Apríla 2003

Pridať nový komentár/Komentáre
Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Login
Login:
Heslo:

Hľadať
 
v článkoch
v diskusiach
v komentároch

Top read
DEV web management system

PHP Coder

Priklady v C. 1.čast.

Php a bezpečnosť skriptov

Autorun CD

Top discuss
Jednoduchý web formulár (ASP.NET)

Delphi seriál: (1.časť)

Velmi rychla grafika v Pascale

DEV web management system

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright (c) Developer.sk, All rights reserved.
Powered by DEV web management system