Links ::  | DEV web management system | Katalóg | Webhosting | Recepty
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | BoardNeprihlásený užívateľ  //Pondelok, 18. Júna 2018 
Navigation
Index
Top 10 autorov
Top 20 článkov
Hľadať
Galéria

Zones
Asp.(NET)
C/C++
Flash
Grafika+Design
Hardware
Hry
Html/Css/Xml
Java
Linux
Networks
Operačný systém
Pascal/Delphi
PHP
Security
Software
SQL
Visual Basic
Wap/Wml
Windows
Zóna iné

Links
Script index Interval.cz Pc.sk Regedit.sk TipyaTriky.sk Builder.cz Asp.cz Živě.sk Zoznam.sk Code.box.sk Root.cz Quant&Financial

Odkazy

Sessions
Stránky Developer.sk si práve číta 289 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

kuk

    Dreamweaver MX

Slogan spoločnosti Marcomedia znie What the web can be. A my sme si už dávno zvykli na to, že Macromedia má pravdu. Jej posledný rad označený ako MX môžme bez obáv vyhlásiť za najpodarenejší softwér na tvorbu webu. Zástupcom vizuálnych web editorov z tohoto radu je Dreamweaver ( v preklade tkáč snov ), ktorý každému webdesignérovi, webmasterovi či webdeveloperovi umožní "utkať" stránku podľa svojich predstáv.


Okrem HTML podrporuje pri tvorbe webu aj ASP, PHP, JSP a ColdFusion. Samotný softwér je taktiež veľmi nenáročný na konfiguráciu PC. Bez problémov ho spustíte aj na 333 Mhz a 64 RAM. Inštalácia prebehla bez väčších problémov. Dreamweaver si z vášho disku ukrojí približne 100 Mb čo síce nie je minimum ale pre väčšinu užívateľov by to nemal byť problém.

Po spustení programu máte na výber či chcete pracovať s kódom alebo vizuálne. Ja osobne preferujem možnosť mať zapnuté obe možnosti. Umožní vám to jednoduchú tvorbu stránok a prehľadnú editáciu kódu. Samozrejmosťou je aj definícia Site, teda webu, ktorá okrem prehľadnej správy súborov zahŕňa aj ftp pripojenie na server a máte možnosť zvoliť si aj serverovú technológiu.

Editáciu samotného kódu zvládnu aj úplní začiatočníci, pre ktorých Macromedia zabudovala množstvo pomôcok. Napríklad pri písaní kódu sa vždy zobrazuje zoznam všetkých príkazov, ktoré je možné použiť. Týka sa to nielen HTML ale čiastočne aj PHP, ASP a JavaScriptu !!! Vynikajúca pomôcka pri editácii kódu je funkcia Find and Replace. Stačí ak napíšete časť kódu, ktorú chcete nahradiť, napíšete kód, kotrým sa má nahradiť a vymedzíte rozsah (dokument, priečinok, site). Ako jeden z mála editorov, Dreamweaver sa dokonca pokúša intepretovať PHP kód. Bohužiaľ niekedy jeho snaha stroskotá. Často sa mi to stávalo najmä pripoužití funkcie include, kedy dreaweaver (ak našiel definovaný súbor) úplne rozhádzal layout. To sa však na výslednej stránke neodzrkadlilo a bola presne taká akú som si ju želal.

Webdesignerov určite poteší vynikajúca práca s tzv. Layout Tables (nutné prepnúť na Layout view). Pri práci s nimi som nenarazil na jedinú chybičku. Okrem jednoduchej tvorby takzvaných rollovers ponúka Dreamweaver aj tvorbu navigačného menu pomocou akéhosi formulára. Zahrnutá je aj podpora Framov, ktoré sa síce prestávajú používať ale ich podpora vôbec nie je na škodu. Jednoduchá je aj práca s vrvstvami (layers) a takisto s CSS. Stránky sa pomocou CSS v Dreaweaveri dolaďujú priam geniálne. Vytvorenie a editáciu CSS štýlu zvládne aj človek, ktorý má s ním dočinenia po prvý krát. Samozrejmá je aj spolupráca s produktmi Fireworks a Flash. Okrem vkladania flash objektov môžete priamo v Dreamweaveri tvoriť flash text a nájdete tu aj predvolené tlačidlá, ktorých síce nie je obrovské množstvo avšak sú veľmi graficky pútavé a Macromedia na svojej stránke ponúka ďalšie tlačidlá na stiahnutie zdarma. Zdarma je taktiež 30-dňová verzia. Opomenutá nie je ani interakcia s databázami a tvorba formulárov. V Dreamweaveri je zahrnutý tutorial, ktorý vás krok za krokom naučí vytvoriť firemnú prezentáciu prepojenú na databázu. Nuž, čo dodať. Macromedia zase raz zatočila konkurencii krkom. Dreamweaver je vynikajúca pomôcka pre všetkých webtvorcov a nevyhnutnosť pre websdesignerov.

Viac informácií na Bansheewebe


Autor : Banshee, čítané 8380x, komentárov: 0
Hodnotenie :    |  Piatok, 13. Júna 2003

Pridať nový komentár/Komentáre
Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Login
Login:
Heslo:

Hľadať
 
v článkoch
v diskusiach
v komentároch

Top read
DEV web management system

PHP Coder

Priklady v C. 1.čast.

Php a bezpečnosť skriptov

Autorun CD

Top discuss
Jednoduchý web formulár (ASP.NET)

Delphi seriál: (1.časť)

Velmi rychla grafika v Pascale

DEV web management system

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright (c) Developer.sk, All rights reserved.
Powered by DEV web management system