Links ::  | DEV web management system | Katalóg | Webhosting | Recepty
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | BoardNeprihlásený užívateľ  //Pondelok, 18. Júna 2018 
Navigation
Index
Top 10 autorov
Top 20 článkov
Hľadať
Galéria

Zones
Asp.(NET)
C/C++
Flash
Grafika+Design
Hardware
Hry
Html/Css/Xml
Java
Linux
Networks
Operačný systém
Pascal/Delphi
PHP
Security
Software
SQL
Visual Basic
Wap/Wml
Windows
Zóna iné

Links
Script index Interval.cz Pc.sk Regedit.sk TipyaTriky.sk Builder.cz Asp.cz Živě.sk Zoznam.sk Code.box.sk Root.cz Quant&Financial

Odkazy

Sessions
Stránky Developer.sk si práve číta 287 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

kuk

    Vytvorte si vlastný skúšobný server I.

Keďže sa v poslednom čase začali množiť dotazy ohľadne servrov, ktoré si autor stránok môže spustiť na svojom PC za nízke náklady (zahŕňajúce len pripojenie na internet kvôli downloadu sw - niekedy netreba ani to), rozhodol som sa opísať svoje skúsenosti s touto problematikou.V dnešnej prvej časti zatiaľ dvojdielneho opisu sa budeme venovať PC s OS Windows (9x, NT, 2000).

Priznám sa, že prvýkrát som skúšal rozchodiť webserver pred pár rokmi, keď som chcel na svojej stanici v práci sprístupniť niečo o internete kolegom. Vzhľadom k prostrediu v ktorom sa pohybujem proste fantasmagória (veľká firma kde nájdete browser možno na desiatich percentách staníc). Postupne som však začal mať vyššie nároky a tak som sa rozhodol zmeniť konfiguráciu.

Mojim servrom poskytujúcim mi prístup k testovaným stránkam cez http sa stal Apache (môžete ho získať z adresy http://www.apache.org/httpd.html). Jeho hlavnými výhodami je dostupnosť pre množstvo platform, cena (zadarmo), jednoduchosť konfigurácie a kvalita. Osobne som Apache úspešne oskúšal na Windows 95, 98, NT 4.0 workstation a 2000

Ďalšou vecou, ktorú asi budete na svojom testovacom serveri mať, bude databáza. Tu som siahol po štandarde množstva internetových serverov - mysql (http://www.mysql.com). V jeho prospech prehovorila hlavne cena a priama podpora v ďalšej zo súčastí servra - PHP (http://www.php.net alebo http://sk.php.net).

Ak sa rozhodnete skúšať na svojom servri aj CGI skripty, vaša voľba bude závisieť od použitého jazyka, ktorý na tvorbu CGI používate. Keďže u mňa je to Perl, siahol som po distribúcii pre Win32 od ActiveState http://www.activestate.com, ktorá obsahuje množstvo modulov s kvalitne vypracovanou dokumentáciou vo formáte HTML.

Spomínané produkty sú na platfome Windows (a nie len na nej) asi najvhodnejším software na testovanie vašich stránok na on-line "správanie". Samozrejme je na vás čo zvolíte, verím však že štvorka Apache + MySQL + PHP + Perl sa stane aj Vašou vývojovou platformou, ktorá sa pri vysokom výkone drží hesla "Za málo peňazí veľa muziky".

Nabudúce sa pozrieme na túto štvorku na OS, ktorý si momentálne získava stále viac prívržencov - na LINUXe, povieme si čosi o ich inštalácii i o možných úskaliach, na ktoré môžete naraziť pri konfigurácii týchto produktov na Linuxe.
Autor : Developer, čítané 8775x, komentárov: 0
Hodnotenie :    |  Štvrtok, 10. Apríla 2003

Pridať nový komentár/Komentáre
Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Login
Login:
Heslo:

Hľadať
 
v článkoch
v diskusiach
v komentároch

Top read
DEV web management system

PHP Coder

Priklady v C. 1.čast.

Php a bezpečnosť skriptov

Autorun CD

Top discuss
Jednoduchý web formulár (ASP.NET)

Delphi seriál: (1.časť)

Velmi rychla grafika v Pascale

DEV web management system

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright (c) Developer.sk, All rights reserved.
Powered by DEV web management system