Links ::  | DEV web management system | Katalóg | Webhosting | Recepty
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | BoardNeprihlásený užívateľ  //Piatok, 22. Júna 2018 
Navigation
Index
Top 10 autorov
Top 20 článkov
Hľadať
Galéria

Zones
Asp.(NET)
C/C++
Flash
Grafika+Design
Hardware
Hry
Html/Css/Xml
Java
Linux
Networks
Operačný systém
Pascal/Delphi
PHP
Security
Software
SQL
Visual Basic
Wap/Wml
Windows
Zóna iné

Links
Script index Interval.cz Pc.sk Regedit.sk TipyaTriky.sk Builder.cz Asp.cz Živě.sk Zoznam.sk Code.box.sk Root.cz Quant&Financial

Odkazy

Sessions
Stránky Developer.sk si práve číta 4 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

kuk

    ScriptWorx 4.0

Dnes by som vám chcel predstaviť jeden zaujímavý produkt zo širokej rodiny editorov vhodných pre tvorbu webového obsahu - Soft Lite ScriptWorx 4.0.


Musím sa priznať, že tento soft som sa rozhodol vyskúšať ihneď po prečítaní si jeho charakteristiky: editor pre HTML, PHP, Perl, JavaScript s vlastným servrom pre testovanie vytvorených stránok - a to navyše všetko ZADARMO. To ma skutočne dostalo. Výčet podporovaných jazykov však nie je kompletný - zvláda rovnako dobre aj ColdFusion (obsahuje builder veľmi podobný ExpressionBuilderu z Allaire HomeSite), môžete v ňom so zvýrazňovaním syntaxe editovať i XML, Javu, VBScript, dokonca i pascalovské programy a mnoho ďalších...

Súčasťou editoru je množstvo vopred pripravených tempates, na ktorých môžete začať budovať svoje stránky. Podporované sú verzie HTML až po 4.0. Rovnako sú obsiahnuté i zaujímavé a často používané JavaScripty, za všetky spomeniem snáď len často sa objavujúci obrázok, meniaci sa po prejdení myšou (rollover image). Kód HTML či JavaScriptu samozrejme nemusíte editovať kompletne ručne, máte k dispozícii niekoľko nástrojových líšt, pomocou ktorých môžete vkladať do dokumentu HTML, ASP, ColdFusion či SSI tagy. Na pravom boku sa potom nachádza code controller, v ktorom nájdete najpoužívanejšie JavaScript eventy a funkcie, rovnako tu máte i zoznam dostupných HTML templates.

K dispozícii je samozrejme i help, ktorý je k aplikácii dodávaný vo formáte HTML. Je však pomerne skromný a neopisuje všetky možnosti tohto nesporne veľmi zaujímavého a kvalitného software. Okrem helpu máte po inštalácii k dispozícii aj Web Design Reference, ktorá obsahuje referenčné príručky HTML 4.0, CSS, CGI FAQ a The safe color guide. Poslednou súčasťou som bol prekvapený, jej obsah je totiž trošku mimo jej názvu. Obsahuje zoznam farieb - resp. kódových mien a ich šestnástkových hodnôt.

Jednou zo zaujímavých funkcií, ktoré editor ponúka, je možnosť konverzie HTML dokumentu do formátu XML 1.0. Tou som však bol trochu sklamaný, "skonvertovaný" dokument bol presne zachovaný, bol pridaný len riadok s definíciou typu dokumentu a vymedzením menného priestoru pre HTML. Nepárové tagy však neboli uzavreté, výsledný dokument teda nebol formátovaný podľa pravidiel XML (napr. nepárové tagy ako META či nepovinne párové P ostali v pôvodnom tvare).

Samozrejmosťou u software tohto typu je i Code Cleaner, ktorý, ako názov napovedá, dokáže očistiť HTML kód vygenerovaný napr. rôznymi WYSIWYG editormi (neviem prečo sa mi tisnú na jazyk názvy produktov "istej nemenovanej firmy" :-) ) Jeho funkčnosť je prekvapujúco dobrá.

Mne osobne však na tomto editore prekážalo to, že som nedokázal nastaviť zalamovanie riadkov pri editácii na konci okna, čo hlavne u editorom vkladaného kódu viedlo ku generovaniu priam nekonečných riadkov. Rovnako okno Code Controlleru sa mi zdalo úzke, no nepodarilo sa mi ho žiadnym spôsobom zväčšiť. To sú však len kozmetické chyby, ktoré sa dajú takému skvelému editoru, akým ScriptWorx 4.0 rozhodne je, prepáčiť. Tento produkt vám vrele odporúčam na odskúšanie. Verím tomu, že si medzi autormi webov nájde obľubu.

Produkt: ScriptWorx 4.0, http://www.softlite.net/cgi-bin/sworxhome.cgi
Autor: Soft Lite, http://www.softlite.net
Cena: ZDARMA


Autor : Developer, čítané 4074x, komentárov: 0
Hodnotenie :    |  Piatok, 7. Februára 2003

Pridať nový komentár/Komentáre
Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Login
Login:
Heslo:

Hľadať
 
v článkoch
v diskusiach
v komentároch

Top read
DEV web management system

PHP Coder

Priklady v C. 1.čast.

Php a bezpečnosť skriptov

Autorun CD

Top discuss
Jednoduchý web formulár (ASP.NET)

Delphi seriál: (1.časť)

Velmi rychla grafika v Pascale

DEV web management system

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright (c) Developer.sk, All rights reserved.
Powered by DEV web management system