Links ::  | DEV web management system | Katalóg | Webhosting | Recepty
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | BoardNeprihlásený užívateľ  //Sobota, 23. Júna 2018 
Navigation
Index
Top 10 autorov
Top 20 článkov
Hľadať
Galéria

Zones
Asp.(NET)
C/C++
Flash
Grafika+Design
Hardware
Hry
Html/Css/Xml
Java
Linux
Networks
Operačný systém
Pascal/Delphi
PHP
Security
Software
SQL
Visual Basic
Wap/Wml
Windows
Zóna iné

Links
Script index Interval.cz Pc.sk Regedit.sk TipyaTriky.sk Builder.cz Asp.cz Živě.sk Zoznam.sk Code.box.sk Root.cz Quant&Financial

Odkazy

Sessions
Stránky Developer.sk si práve číta 595 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

kuk

    Freehostingové služby u nás: Miesto.sk [I.časť]

Dnes skúsime zaostriť náš pohľad na tri slovenské "naj" free-webhostingové serveri (Miesto.sk, Home.sk a Host.sk), na ktorých si je možné vybudovať vlastné web sídlo a skúsime si postupne porovnať jednotlivé služby a zhodnotiť ich navzájom. Na úvod sa bližšie pozrieme na server Miesto.sk.


Áno konkurencia je už aj u nás dosť veľká, takže nie je problém si vybrať ten pravý free-webhostingový server, ktorý bude každému vyhovovať podľa jeho požiadaviek. Najznámejšími free-webhostingovými službami u nás sú už v nadpise spomenuté serveri Home.sk, Miesto.sk a najnovšie aj Host.sk. Samozrejme, existuje u nás o mnoho viac poskytovatovateľov bezplatného priestoru pre www, avšak dovolím si tvrdiť že uvedená "trojka" má obsadených asi 95% trhu.

Okrem bežných "vymožeností", ktoré nám dnes tieto serveri ponúkajú, je na mieste od nich žiadať aj niečo naviac. Niečo, čo napríklad neponúka konkurencia a zvyšuje sa tým komfort užívateľov. Jedná sa napríklad o zvýšené kvóty, umožňujúce využívať väčšiu diskovú kapacitu servara na web prezentáciu, alebo na e-mailovú schránku, prístup k pošte cez webovské rozhranie,doménu (druhého) tretieho stupňa, alebo najnovšie podpora dynamicky generovaných stránok, napríklad pomocou PHP.

Ešte do minulého roku bola situácia u nás takmer zakliata. Na trhu vystupoval takpovediac jediný server s ponukou voľného miesta pre nekomerčné www prezentácie. Bol to server Home.sk a dlhú dobu u nás pôsobil ako jediný možný spôsob na zriadenie vlastej www prezentácie bez nutnosti platenia. Práve vtedy som riešil aj ja problém umiestnenia si svojich stránok na internete. V tom čase som si zvolil zahraničný server Tripod.com, ktorý mi poskytol (zhruba koniec roku 1998) slušný komfort obsluhy mojich stránok. Na druhej strane na serveri Home.sk ešte nefungoval FTP upload súborov, čo tiež rozhodlo o mojej vtedajšej dôvere k Tripodu. Nevýhodou oproti vtedajšiemu Home.sk bola hlavne pomalšia odozva na zahraničných hostingových weboch (ako Tripod.com alebo Geocities.com) a nutnosť mať na stránke umiestnený nejaký reklamný banner, resp. popup reklamné okná.

MIESTO.SK ( http://www.miesto.sk )

Miesto.sk sa na našom trhu etabloval niekedy začiatkom minulého roku a prišlo s novinkami, ktoré mu okamžite katapultovali veľký počet užívateľov a priaznivcov. Na začiatku tohto projektu bola spoločnosť Nextra, ktorá sa veľmi dravo v tom čase pokúšala vstúpiť na náš trh poskytovateľov internetu a svojimi nízkymi cenami dokázala obsadiť značnú časť trhu.

Čo však konkrétne server Miesto.sk ponúka ? Hneď na úvod je potrebné povedať, že toho nie je málo :-)

- 20 MB priestoru pre vašu www
- 20 MB priestoru pre e-mailovú schránku registrovaného užívateľa v tvare "uzivatel@miesto.sk"
- doména druhého rádu v tvare "uzivatel.miesto.sk (www.uzivatel.miesto.sk)
- vlastný virtuálny server
- FTP prístup pre upload www stránok
- POP3/IMAP4 protokol pre komfortnejší výber pošty
- podpora technológie WAP (s väzbou na PHP)
- vlastná wap stránka "wap.uzivatel.miesto.sk"
- počítadlo prístupov na stránke
- kódovanie slovenčiny
- forwarding prichádzajúcej pošty
- zasielanie kópie prichádzajúcej pošty

Miesto.sk má už v súčasnosti zhruba 21 760 užívateľov a ich počet neustále rastie. Určite k tomuto nárastu prispievajú aj sústavné zmeny a nové zlepšenia. Medzi ne určite patrí napríklad podpora PHP, ktorá je k dispozícii každému užívateľovi systému a je tým daná zvýšená atraktívnosť vlastnej www stránky. Ďalej medzi horúce novinky patrí podpora pre WAP protokol a možnosť vytvarať stránky aj pre mobilné telefóny podporujúce túto technológiu. (Globtel aj Eurotel už testuje WAP a je len otázkou krátkého času kedy ju obaja operátori spustia na ostro).

Jediné mínus ktoré by som udelil serveru Miesto.sk je povinné umiestňovanie reklamného bannera na stránku. Táto jediná drobnosť je však vyvážená kvalitnými službami a širokou škálou služieb poskytovaných Miestom.sk (napríklad podpora PHP a WAP nie súčasťou ponuky serverov podobného zamerania všade vo svete, nieto ešte u nás).

Viac informácii hľadajte na domovskej stránke Miesto.sk: http://www.miesto.sk/
Registrácia nového úžívateľa systému: http://www.miesto.sk/new/
Najčastejšie kladené otázky - FAQ: http://www.miesto.sk/faq/

V budúcej (druhej časti) sa bližšie pozrieme na server Home.sk.


Autor : Developer, čítané 4991x, komentárov: 0
Hodnotenie :    |  Streda, 26. Februára 2003

Pridať nový komentár/Komentáre
Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Login
Login:
Heslo:

Hľadať
 
v článkoch
v diskusiach
v komentároch

Top read
DEV web management system

PHP Coder

Priklady v C. 1.čast.

Php a bezpečnosť skriptov

Autorun CD

Top discuss
Jednoduchý web formulár (ASP.NET)

Delphi seriál: (1.časť)

Velmi rychla grafika v Pascale

DEV web management system

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:





Copyright (c) Developer.sk, All rights reserved.
Powered by DEV web management system