Links ::  | DEV web management system | Katalóg | Webhosting | Recepty
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | BoardNeprihlásený užívateľ  //Piatok, 22. Júna 2018 
Navigation
Index
Top 10 autorov
Top 20 článkov
Hľadať
Galéria

Zones
Asp.(NET)
C/C++
Flash
Grafika+Design
Hardware
Hry
Html/Css/Xml
Java
Linux
Networks
Operačný systém
Pascal/Delphi
PHP
Security
Software
SQL
Visual Basic
Wap/Wml
Windows
Zóna iné

Links
Script index Interval.cz Pc.sk Regedit.sk TipyaTriky.sk Builder.cz Asp.cz Živě.sk Zoznam.sk Code.box.sk Root.cz Quant&Financial

Odkazy

Sessions
Stránky Developer.sk si práve číta 315 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

kuk

    Registrácia odtlačkom prsta

Náklady, ktoré vznikajú stratou izbových kľúčov a magnetických kariet, odhadujú prevádzkovatelia hotelov a ubytovacích zariadení na dve eurá na osobu a na noc. Keď vezmeme do úvahy počet prenocovaní, ktorý sa v roku 2002 vyšplhal v Nemecku na vyše 270 miliónov, je rozsah celkovej škody očividný.


Registrácia odtlačkom prsta

Náklady, ktoré vznikajú stratou izbových kľúčov a magnetických kariet, odhadujú prevádzkovatelia hotelov a ubytovacích zariadení na dve eurá na osobu a na noc. Keď vezmeme do úvahy počet prenocovaní, ktorý sa v roku 2002 vyšplhal v Nemecku na vyše 270 miliónov, je rozsah celkovej škody očividný.

Na veľtrhu bezpečnostnej techniky Security v Essene predstavil Siemens riešenie na báze biometrického rozpoznania osôb, ktoré robí z kľúčov len pozostatok z minulosti. V budúcnosti bude stačiť na otvorenie dverí dotknúť sa kremíkového senzora a dvere sa otvoria akoby neviditeľnou rukou. Pri registrácii na recepcii mobilný čítací prístroj nasníma biometrické znaky dvoch špičiek prsta daného hosťa. Pri dotyku senzora registruje až 65 000 miniatúrnych senzorových prvkov kapacitné zmeny, ktoré sú pri kožných ryhách menšie ako pri kožných líniách. Z týchto údajov sa zostaví obraz odtlačku prsta v sivej škále s vysokým rozlíšením. Z neho sa viacerými matematickými operáciami vyčítajú takzvané minúcie. Minúcie sú charakteristické miesta alebo body odtlačku prsta, ako sú potné žľazy, priesečníky, rozvetvenia a koncové body rýh, línie a brázdy, ktoré slúžia na zhotovenie špecifického vzoru danej osoby, ktorý potom slúži ako referencia pre neskoršie rozpoznanie.

Proces nasnímania odtlačku hosťa trvá 30 sekúnd. Zakódované a komprimované údaje sa zároveň uložia v hotelovom počítači a v čítacom prístroji pri dverách hotelovej izby. Keď hotelový hosť príde k svojej izbe a položí prst na čítacie zariadenie pri dverách, porovnajú sa uložené biometrické znaky s tými, ktoré boli práve nasnímané. Pri overovaní sa vygeneruje identifikačné číslo, ktoré centrálnemu uzamykaciemu zariadeniu signalizuje, aby otvorilo dvere. Všeobecne je tento druh biometrickej kontroly osôb veľmi vhodný pre oblasti a zóny s prístupovými obmedzeniami. Pre miesta, kde sú ešte vyššie požiadavky na bezpečnosť a je nutné preveriť väčší počet ľudí, možno bezpečnostný systém kombinovať s PIN kódom. Oblastí použitia je veľa, napríklad v bankách, úradoch, klinikách, letiskových budovách, domovoch dôchodcov, výskumných ústavoch, ako aj pri kontrole vstupu do kokpitu lietadla.


Autor : Beata Kujanova, čítané 6698x, komentárov: 0
Hodnotenie :    |  Štvrtok, 21. Augusta 2003

Pridať nový komentár/Komentáre
Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Login
Login:
Heslo:

Hľadať
 
v článkoch
v diskusiach
v komentároch

Top read
DEV web management system

PHP Coder

Priklady v C. 1.čast.

Php a bezpečnosť skriptov

Autorun CD

Top discuss
Jednoduchý web formulár (ASP.NET)

Delphi seriál: (1.časť)

Velmi rychla grafika v Pascale

DEV web management system

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright (c) Developer.sk, All rights reserved.
Powered by DEV web management system