Links ::  | DEV web management system | Katalóg | Webhosting | Recepty
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | BoardNeprihlásený užívateľ  //Streda, 20. Júna 2018 
Navigation
Index
Top 10 autorov
Top 20 článkov
Hľadať
Galéria

Zones
Asp.(NET)
C/C++
Flash
Grafika+Design
Hardware
Hry
Html/Css/Xml
Java
Linux
Networks
Operačný systém
Pascal/Delphi
PHP
Security
Software
SQL
Visual Basic
Wap/Wml
Windows
Zóna iné

Links
Script index Interval.cz Pc.sk Regedit.sk TipyaTriky.sk Builder.cz Asp.cz Živě.sk Zoznam.sk Code.box.sk Root.cz Quant&Financial

Odkazy

Sessions
Stránky Developer.sk si práve číta 342 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

kuk

    DEV web management system

Rád by som Vám predstavil produkt, ktorý patrí do skupiny systémov na správu webového obsahu. Jedná sa o open-source redakčný systém postavený na báze PHP+MySQL distribuovaný pod licenciou GPL.


Systémové požiadavky a inštalácia
Pre beh systému je nevyhnutný server s operačným systémom Linux, prípadne Windows, webový server Apache, alebo IIS, hypertextový preprocesor php, najlepšie vo verzii 4.0 a databázový server MySQL 3.23.
Na strane klienta postačí akýkoľvek prehliedač vyhovujúci špecifikácii HTML 4.0 s podporou technológie java a css. Systém prihlasovania a správy sessions je flexibilný, pričom podporuje aj alternatívne riešenia ku cookies, ktoré môžu byť užívateľom z rôznych dôvodov blokované.
Inštalácia systému spočíva v skopírovaní inštalačných súborov do webroot adresára na serveri. Inštalačný wizard sa spúšta zavolaním príslušnej url adresy, štandardne /install/index.php. Wizard automaticky detekuje konfiguráciu servera, vyžiada si prihlasovacie údaje k databáze a stručnú charakteristiku nového webu (názov, url adresa). Počas inštalácie je možné vybrať si niektorý z jazykových súborov, ktorý bude základom budúceho webu. K dispozícií je angličtina a Slovenčina, no v rámci customizingu webu nie je problém vytvoriť vlastný jazykový súbor. Jazykové súbory sa dajú plynule prepínať cez ovládací panel. Súčasťou inštalácie je aj počiatočná konfigurácia systému a zavedenie defaultného dizajnu, ktorý môžete vidieť na obrázku nižšie.
Konfigurácia a správa
Jednou z vlastností redakčných systémov je striktné oddeľovanie informačného a funkčného obsahu webu. Dizajn je v mnohých prípadoch riešený pomocou html a css šablón, ktoré obsahujú vsuvky programového kódu. V mnohých prípadoch je však editácia týchto šablón príliš zložitá a komplikovaná. DEV prichádza s možnosťou editácie grafického vzhľadu stránky priamo pomocou integrovaného editora dizajnu, ktorý je prístupný cez ovládací panel. Súčasťou editora sú aj nástroje na voľbu vhodného typu písma, tak ako to poznáme z ms word, alebo rgb miešač farieb (color mixer), a pod. Nastavenia dizajnu, rovnako ako množstvo iných nastavení je možné exportovať do konfiguračných súborov, ktoré sú vhodné na archiváciu alebo zdieľanie.
Okrem možnosti konfigurácie grafického vzhľadu ovládací panel ponúka aj množstvo funkčných nastavení (sessions, administrácia reklamných bannerov, administrácia sekcií a zón, nastavenie logovania udalostí, správa ip adries a pod.).
Správa užívateľov
V redakčnom systéme DEV existujú štyri rôzne úrovne užívateľských práv. Prvou skupinou sú návštevníci. Ich práva sú zvyčajne obmedzené výhradne na pridávanie diskusných príspevkov a komentárov. Druhou skupinou sú registrovaný užívatelia, ktorý majú oprávnenie na pridávanie nových článkov a noviniek do fronty čakajúcich článkov. Tretia skupina sú takzvaní "superužívatelia", ktorých činnosť nie je podmienená odobrením zo strany administrátora. Poslednou skupinou je administrátor, ktorý má oprávnenie na manipuláciu so všetkými dátami v systéme. Práva jednotlivých skupín je možné podľa potreby meniť. V súčastnej verzii systému však nie je možné nastaviť každému užívateľovi práva osobitne.
Správa príspevkov
Ako príspevok sa chápe akákoľvek informačná jednotka, či sa už jedná o článok, novinku, anketovú otázku, či komentár. Príspevky je možné pridávať, modifikovať, alebo mazať v závislosti od nastavených užívateľských práv. Dáta zo systému, je možné exportovať priamo do súborov XLS pre Microsoft Excel, alebo do formátu xml.Možnosti a funkcie
Myšlienkou redakčných systémov vôbec je zautomatizovať a zefektívniť administráciu väčšieho množstva informácií (článkov, správ, komentárov, príspevkov, fotoalbumov...), s dôrazom na jednoduchosť používania aj pre netechnikov. Redakčný systém DEV spĺňa väčšinu požiadaviek na správu spravodajského webu, ku ktorému neodmysliteľne patria články, novinky, ankety, diskusný board, fulltextové vyhľadávanie, manažment prístupových práv k informáciám atď...
DEV dokáže prijímať dáta vo formáte textových súborov, html, či xml. Pre pohodlnejšie zadávanie príspevkov for formáte html bol vyvinutý nástroj, ktorý svojim vzhľadom pripomína akýsi jednoduchý html editor, pomocou ktorého je možné jednoducho zadávať a formátovať informácie vo formáte html. Žiaľ, redakčný systém zatiaľ nepodporuje ukladanie obrázkov k článkom do databázy ako blob objekty. Obrázky je možné uchovávať iba vo forme obyčajných súborov.Moduly
Redakčný systém okrem štandardných funkcií, ktoré súvisia s manažmentom článkov ponúka aj ďalšie funkcie a možnosti vo forme prídavných modulov:
Advertisement Modul advertisement slúži na správu reklamných plôch. Na jednu reklamnú plochu môže pripadať viacero bannerov, pričom sú k dispozícií nastavenia, v akom pomere sa budú bannery striedať, prípadne na akých stránkach sa ten - ktorý reklamný banner bude zobrazovať.
Photo gallery Modul ponúka možnosť jednoduchej publikácie obrázkov na webe, pričom podporuje organizáciu zmenšením (thumbnailov) do priečinkov a pod. Nové obrázky, alebo priečinky nie je nutné registrovať v systéme, pretože systém automaticky odvodzuje obsah a štruktúru galérie od adresárovej štruktúry vybraného priečinka s fotografiami. Tento modul nemusí slúžiť len na publikáciu fotografií. Modifikáciou je možné docieliť štrukturovanú ponuku súborov akéhokoľvek druhu.
Notifikačné funkcie Web by mal s užívateľom komunikovať aj prostredníctvom elektronickéj pošty (či už sa jedná o odosielanie článkov, e-mail bránu, alebo notifikačné funkcie) Tento modul ponúka široké možnosti nastavenia notifikácie.
Diskusné fóra a boardy. V systéme je možné vytvárať prakticky neobmedzené množstvo diskusných boardov, ktorých "top" výpis možno umiestniť vo forme panela na hlavnej stránke.
Ankety. Štandardom každého dynamicky generovaného webu by mala byť aj spätná interakcia s návštevníkmi formou ankety. DEV umožnuje tvorbu ankiet cez ovládací panel systému. Nová anketa sa zobrazí vo forme panela na vopred vybranom mieste na webe. K dispozícií je samozrejme aj prístup k starším anketovým otázkam.
Výpisy DEV podporuje rôzne zoznamy a výpisy najčítanejších článkov a najaktívnejších autorov. Okrem vyššie uvedených modulov systém obsahuje aj ďalšie, ako napríklad modul pre správu statických článkov, komentárov a noviniek.

Dokumentácia
Manuál k redakčnému systému je súčasťou ovládacieho panela, kde má formu samostatného framu. Pri práci s ovládacím panelom sa stránky manuálu menia tak, aby boli vždy poruke informácie, ktoré popisujú práve tú činnosť, ktorú užívateľ vykonáva. Užívateľ tým pádom nemusí donekonečna browsovať v dokumentácií kvôli nejakej informácií, pretože ju má vždy poruke. Manuál je zatiaľ len v angličtine.

Záver
DEV web management system je vďaka svojej flexibilite vhodnou alternatívou k drahším a kvalitnejším produktom, ktoré nezriedka so svojou cenou desiatok tisíc korún stoja v cenovom kontraste s týmto systémom, ktorý je grátis.

Stiahnite si najnovšiu verziu DEV-u:
dev_wms_1.5.tar.gz
dev_wms_1.5.zip


Autor : Dev, čítané 793444x, komentárov: 1
Hodnotenie :    |  Sobota, 23. Augusta 2003

Pridať nový komentár/Komentáre
Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Login
Login:
Heslo:

Hľadať
 
v článkoch
v diskusiach
v komentároch

Top read
DEV web management system

PHP Coder

Priklady v C. 1.čast.

Php a bezpečnosť skriptov

Autorun CD

Top discuss
Jednoduchý web formulár (ASP.NET)

Delphi seriál: (1.časť)

Velmi rychla grafika v Pascale

DEV web management system

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright (c) Developer.sk, All rights reserved.
Powered by DEV web management system