Links ::  | DEV web management system | Katalóg | Webhosting | Recepty
  
 Index | Registrácia | Hľadať | Galéria | BoardNeprihlásený užívateľ  //Nedeľa, 24. Júna 2018 
Navigation
Index
Top 10 autorov
Top 20 článkov
Hľadať
Galéria

Zones
Asp.(NET)
C/C++
Flash
Grafika+Design
Hardware
Hry
Html/Css/Xml
Java
Linux
Networks
Operačný systém
Pascal/Delphi
PHP
Security
Software
SQL
Visual Basic
Wap/Wml
Windows
Zóna iné

Links
Script index Interval.cz Pc.sk Regedit.sk TipyaTriky.sk Builder.cz Asp.cz Živě.sk Zoznam.sk Code.box.sk Root.cz Quant&Financial

Odkazy

Sessions
Stránky Developer.sk si práve číta 368 čitateľov, z toho je 0 zaregistrovaných

BackEnd
Odkazy na nové články je možné preberať pomocou backend.php

kuk

    Siemens vsádza na technológiu Wireless JavaTM

Koncern Siemens oznámil, že so spoločnosťou SUN Microsystems podpísal rozsiahlu licenčnú dohodu o technológii Java. Na základe zmluvy budú vybrané modely mobilných telefónov Siemens a luxusné bezdrôtové zariadenia (Smart Devices) budúcej generácie vybavené platformou Java 2 Micro Edition. Prvý produkt s platformou Java by sa mal na trhu objaviť v prvom polroku 2001.


S platformou Java 2 Micro Edition budú môcť užívatelia mobilných spojov použiť množstvo aplikácií priamo zo servera - od hier a zábavných programov, cez miestne informácie ako oznamy o podujatiach alebo cestné mapy, až po bezpečnostné funkcie. V podstate by mobilný telefón mohol prevziať viaceré funkcie podobné PC, ktoré prebiehajú online ako aj offline, pričom užívateľ profituje z interaktívnych a animovaných obsahov.

Siemens sa rozhodol pre túto otvorenú platformu, aby využil výhody technológie Java a jej stále rastúceho spoločenstva vývojárov. Pre prevádzkovateľov siete a providerov aplikačných služieb (application service providers), ktorí pre užívateľov mobilnej komunikácie vyvíjajú mimoriadne náročné a individuálne mobilné služby, sa týmto krokom ponúkajú vynikajúce obchodné možnosti.

Siemens zavedie rozsiahly program pre vývojárov technológie Wireless Java, aby mohol v budúcnosti disponovať testovacími zariadeniami a vývojovým a testovacím softwarom. Prvá konferencia vývojárov by sa mala uskutočniť už vo februári 2001. Vývojári, ktorí sa prihlásia včas, získajú ešte pred uvedením produktu na trh exkluzívny prístup k informáciám, produktom, konzultáciám, diskusným fóram a k downloadovaniu nových softwarových nástrojov.

"Chceme zabezpečiť, aby v rozhodujúcej fáze revolúcie mobilnej komunikácie stál Siemens v predných líniách. Platforma Java patrí v súčasnosti k najrozšírenejším internetových technológiám. Mobilné telefóny Siemensu s technológiou Java preto užívateľom, vývojárom a prevádzkovateľom otvoria mobilný svet neobmedzených možností", povedal viceprezident marketingu globálnych produktov Siemens Communications Devices Georges Boulloy.

"Využitím rôznych funkcií platformy Java pri mobilných telefónoch ponúka Sun výrobcom prístrojov a prevádzkovateľom úplnú voľnosť pri vývoji a ponuke služieb, ktoré sú šité na mieru želaniam a požiadavkám užívateľov. Vďaka výberu technológie Java sa Siemens stane rozhodujúcim spolutvorcom nasledujúcej fázy vývoja mobilných aplikácií," uviedol riaditeľ produktového marketingu spoločnosti SUN Consumer Technologies Curtis Sasaki.

V Ázií už existuje prvá kooperácia s prevádzkovateľom siete mobilnej komunikácie. Hongkongská spločnosť SmarTone plánuje nasadiť zariadenia Siemens s technológiou Java. "Spoluprácou s lídrami trhu a využitím príslušného Java know-how môže SmarTone svojim zákazníkom ponúknuť nové zákaznícky orientované interaktívne služby s vylepšeným povrchom," potvrdil výkonný riaditeľ SmarTone Mobile Communication Limited Ian Stone. Okrem toho aj poprední prevádzkovatelia mobilných sietí v Európe prejavili záujem o budúcu spoluprácu so Siemens.

Divízia Information and Communication Mobile (ICM) koncernu Siemens s 26 tis. pracovníkmi a obratom 6 mld. eur za prvých deväť mesiacov obchodného roka 1999/2000 pokrýva kompletný obchod s technikou pre mobilnú komunikáciu tak na strane komunikačných zariadení, ako aj sieťových technológií a aplikácií. Produktové spektrum zariadení pre komunikáciu siaha od mobilných telefónov a kariet ISDN, cez mobilné organizéry, až po šnúrové a bezdrôtové telefóny. Ponuka produktov v oblasti mobilnej infraštruktúry pozostáva zo základňových staníc, techniky do ústrední až po aplikácie a inteligentné siete. Bratislava, september 2000


Autor : Developer, čítané 5282x, komentárov: 0
Hodnotenie :    |  Nedeľa, 2. Februára 2003

Pridať nový komentár/Komentáre
Vaše hodnotenie :   horšie  lepšie
Login
Login:
Heslo:

Hľadať
 
v článkoch
v diskusiach
v komentároch

Top read
DEV web management system

PHP Coder

Priklady v C. 1.čast.

Php a bezpečnosť skriptov

Autorun CD

Top discuss
Jednoduchý web formulár (ASP.NET)

Delphi seriál: (1.časť)

Velmi rychla grafika v Pascale

DEV web management system

Naša ikona
Páčia sa Vám naše stránky ? Ak áno, podporte nás prosím a umiestnite si na svoju stránku našu ikonku:

Copyright (c) Developer.sk, All rights reserved.
Powered by DEV web management system